Bezmaksas tests, lai samazinātu dzimuma samaksas atšķirības

 

Dzimuma samaksas atšķirība izmaksā dārgi. Samaksas atšķirība 14,4 % Latvijā būtiski samazina sieviešu ienākumus 30 gadu periodā. Lai palīdzētu sievietēm, vīriešiem un viņu darba devējiem, ir izveidoti divi testi - viens darbiniekiem, viens darba devējiem. Abi dod īsu ieskatu tajā, kā mazināt dzimumu samaksas atšķirības.

 
 
Nozares un nodarbošanās izvēle rada lielāko daļu no dzimumu samaksas atšķirībām. Nākamais, ir rekomendējami viena ienākumu kapacitāti uzturēt atjauninātu un labā formā, izmantojot papildus treniņus. Turklāt, turpinot strādāt palielina viena peļņas kapacitāti. Pametot darbu, ja tiek plānoti bērni, rodas grūtības iegūt labi apmaksātu darbu dažus gadus vēlāk. Praksē, sievietes ar bērniem parasti ne tikai strādā mazāk, bet arī izmanto daudz mazāk iespēju papildus mācīties un tādēļ viņām ir mazāk iespējas veidot labu karjeru. Līdz ar to lielā samaksas atšķirība veidojas, kombinējoties dažādām izvēlēm. Darbinieka tests norāda uz šīm karjeras iespējām.

Darba devēju tests vairāk iekļauj juridiskos aspektus. Kā darba devējs jūs nevēlētos tikt apsūdzēts par dzimumu diskrimināciju.
  • Bet kā būt pārliecinātam, ka tiek maksāta vienlīdzīga samaksa par vienlīdzīgu darbu?
  • Kā būt saskaņā ar Starptautisko darba organizāciju un ES noteikumiem?
  • Kā izvairīties no seksuālās uzmākšanās darbavietā?
  • Kā izvairīties no tā ka tu tiec saukts par seksistu, ja viena no viņu darbiniecēm ir stāvoklī?


Kā arī dzimumu tests, ko tiešsaistē izveidojusi Mysalary.lv un WageIndicator palīdz darba devējiem no dārgām kļūdām un apkaunojošām situācijām.


Darbinieka tests

Darba devēja tests

 

 

 

loading...
Loading...